Modne okulary – jak dobierać oprawki do okularów?

Dla osoby z wadą wzroku okulary to niezbędny gadżet ułatwiający życie. Jednak już od jakiegoś czasu noszenie okularów to nie obciach, a niezwykle stylowa ozdoba. Odpowiednie oprawki potrafią podkreślić kształt twarzy, dodać prestiżu, odjąć lat. Dowiedz się, jakie wzory okularów są obecnie najmodniejsze i jakimi zasadami się kierować, wybierając oprawki dla siebie.

Stylowe, dobrze dobrane oprawki do okularów stanowią świetny element stroju i potrafią go uzupełnić niczym najlepsza biżuteria. Zwolennicy traktowania okularów jako ozdoby, a nie tylko narzędzia poprawiającego wzrok, często mają w swoich kolekcjach po kilka par, które dobierają stosownie do okazji. Jeżeli Ty musisz zadowolić się tylko jednym zestawem oprawek, warto poświęcić trochę czasu na ich odpowiedni dobór w salonie optycznym.

Modne okulary – jakie są obecne trendy?

Obecnie modne okulary to przede wszystkim kształty inspirowane stylem retro przedstawione w nowoczesnej odsłonie. Furorę robią oprawki druciane, które były bardzo modne także kilkadziesiąt lat temu. Kojarzące się z babcinym stylem duże, owalne kształty idealnie komponują się z tym trendem. Druciane mogą być też oprawki „pilotki” lub bardziej geometryczne wzory. Wbrew pozorom takie oprawki do okularów nie postarzają, a wręcz odmładzają, sygnalizując jednocześnie światu, że znasz się na trendach. Bardzo popularne stają się też oprawki z przezroczystego tworzywa (nierzadko z domieszką koloru), szczególnie jeśli połączone są z drucianym zausznikiem. Świetnie pasują do delikatnych typów urody i prezentują się bardzo stylowo. Miłośnikom awangardy mogą przypaść do gustu modne okulary we wszystkich kolorach tęczy, które ożywią nawet najnudniejszą stylizację biznesową.

Najmodniejsze kształty są obłe – to niezwykle kobiece i zmysłowe oprawki w stylu „kociego oka” oraz kształt „panto” – lekko spłaszczonego od góry okręgu. Powracają też tzw. lenonki, czyli okrągłe fronty i okulary owalne. Najlepiej, żeby były lekko za duże, dominując na twarzy i zapewniając szerokie pole widzenia. Okulary przeciwsłoneczne utrzymane w tym samym stylu mogą występować też w wersji mikro, co jest odmianą po latach dominacji oprawek „oversize”. Osobom, które preferują bardziej zdecydowane kształty, mogą przypaść do gustu oprawki geometryczne w nietypowych formach – np. ośmiokąta. Wciąż popularne są też tzw. kujonki czyli grube, kanciaste oprawki z acetatu, które pięknie podkreślają oprawę oczu.

Jak dobrać oprawki do okularów?

Oprawki do okularów powinno się dobierać przede wszystkim zgodnie ze stylem i kształtem twarzy. To drugie kryterium najlepiej działa na zasadzie kontrastu – łagodzenia ostrych rys lub zaostrzania łagodnych.

Przykładowo:

Ważne również, by wybierając oprawki zadbać o spójność ze swoim stylem. Okulary mogą być bowiem eleganckie, swobodne albo ekstrawaganckie. Renomowany salon optyczny zatrudnia wykwalifikowanych optyków, którzy pomogą Ci wybrać modne okulary idealnie pasujące do Twojej osobowości.

Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu.
Please wait...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o