Modne okulary – jak dobierać oprawki do okularów?

Dla osoby z wadą wzroku okulary to niezbędny gadżet ułatwiający życie. Jednak już od jakiegoś czasu noszenie okularów to nie obciach, a niezwykle stylowa ozdoba. Odpowiednie oprawki potrafią podkreślić kształt twarzy, dodać prestiżu, odjąć lat. Dowiedz się, jakie wzory okularów są obecnie najmodniejsze i jakimi zasadami się kierować, wybierając oprawki dla siebie.

Stylowe, dobrze dobrane oprawki do okularów stanowią świetny element stroju i potrafią go uzupełnić niczym najlepsza biżuteria. Zwolennicy traktowania okularów jako ozdoby, a nie tylko narzędzia poprawiającego wzrok, często mają w swoich kolekcjach po kilka par, które dobierają stosownie do okazji. Jeżeli Ty musisz zadowolić się tylko jednym zestawem oprawek, warto poświęcić trochę czasu na ich odpowiedni dobór w salonie optycznym.

Modne okulary – jakie są obecne trendy?

Obecnie modne okulary to przede wszystkim kształty inspirowane stylem retro przedstawione w nowoczesnej odsłonie. Furorę robią oprawki druciane, które były bardzo modne także kilkadziesiąt lat temu. Kojarzące się z babcinym stylem duże, owalne kształty idealnie komponują się z tym trendem. Druciane mogą być też oprawki „pilotki” lub bardziej geometryczne wzory. Wbrew pozorom takie oprawki do okularów nie postarzają, a wręcz odmładzają, sygnalizując jednocześnie światu, że znasz się na trendach. Bardzo popularne stają się też oprawki z przezroczystego tworzywa (nierzadko z domieszką koloru), szczególnie jeśli połączone są z drucianym zausznikiem. Świetnie pasują do delikatnych typów urody i prezentują się bardzo stylowo. Miłośnikom awangardy mogą przypaść do gustu modne okulary we wszystkich kolorach tęczy, które ożywią nawet najnudniejszą stylizację biznesową.

Najmodniejsze kształty są obłe – to niezwykle kobiece i zmysłowe oprawki w stylu „kociego oka” oraz kształt „panto” – lekko spłaszczonego od góry okręgu. Powracają też tzw. lenonki, czyli okrągłe fronty i okulary owalne. Najlepiej, żeby były lekko za duże, dominując na twarzy i zapewniając szerokie pole widzenia. Okulary przeciwsłoneczne utrzymane w tym samym stylu mogą występować też w wersji mikro, co jest odmianą po latach dominacji oprawek „oversize”. Osobom, które preferują bardziej zdecydowane kształty, mogą przypaść do gustu oprawki geometryczne w nietypowych formach – np. ośmiokąta. Wciąż popularne są też tzw. kujonki czyli grube, kanciaste oprawki z acetatu, które pięknie podkreślają oprawę oczu.

Jak dobrać oprawki do okularów?

Oprawki do okularów powinno się dobierać przede wszystkim zgodnie ze stylem i kształtem twarzy. To drugie kryterium najlepiej działa na zasadzie kontrastu – łagodzenia ostrych rys lub zaostrzania łagodnych.

Przykładowo:

Ważne również, by wybierając oprawki zadbać o spójność ze swoim stylem. Okulary mogą być bowiem eleganckie, swobodne albo ekstrawaganckie. Renomowany salon optyczny zatrudnia wykwalifikowanych optyków, którzy pomogą Ci wybrać modne okulary idealnie pasujące do Twojej osobowości.

modne okulary