MOSCOT STO LAT TRADYCJI

Czym jest „to coś“, co mają okulary MOSCOT? To oczywiście niepowtarzalny styl, ale również tradycja marki, jej charakter i historia. Czuć ją już po przekroczeniu progu jednego z trzech sklepów w Nowym Jorku. Na ścianach wiszą stare wycinki prasowe, zdjęcia założyciela firmy Hymana Moscota, oraz staroświeckie plakaty i reklamy. Gdzieniegdzie przyklejona jest tapeta nadrukowana nazwą MOSCOT i rysunkami oczu. W trzypoziomowym salonie dominują charakterystyczne dla firmy kolory: żółty i czarny. Na drewnianych głowach manekinów oklejonych pożółkłymi ze starości gazetami można znaleźć najsłynniejsze modele oprawek, reszta umieszczona jest w szklanych gablotach i szufladach wielkich, stylowo podniszczonych komód. W całym sklepie w artystycznym nieładzie porozrzucane są stare książki, na stolikach stoją stylowe lampy, bakelitowy telefon z lat 40-tych, wysłużone oprawki okularów. Wnętrze sklepu wygląda jakby czas zatrzymał się tu 50, a może nawet 100 lat temu. Nic dziwnego, skoro niemal 100 lat temu zaczęła się w Nowym Jorku historia firmy MOSCOT
Założycielem marki był Hyman Moscot, który tak jak wielu przybyszów z Europy Wschodniej dotarł do Nowego Jorku w 1899 roku w poszukiwaniu lepszego życia. Hyman zaczynał swój okularowy biznes od sprzedawania tanich okularów z wózka, z którym przemierzał Lower East Side. (Dziś wózek Hymana jest elementem logo firmy). Po kilku latach do biznesu dołączył Sol, syn Hymana, który mimo młodego wieku – miał zaledwie 15 lat – okazał się świetnym sprzedawcą i w 1925 roku otworzył razem z ojcem pierwszy sklep firmowy na Orchard Street, a po 10 latach zarządzał już własnym salonem na Rivington Street. Okulary Moscotów podbiły Nowy Jork – były niedrogie, trwałe i modne. Na początku lat 50-tych prezesem firmy MOSCOT został syn Sola, Joel, dzięki któremu firma stałą się jednym z najbardziej znanych i lubianych nowojorskich „optyków“. Polityka firmy, wprowadzona przez Joela, polegała na wierności tradycji, szacunku dla historii i kreowaniu wizerunku MOSCOT jako „optyka z sąsiedztwa“, a nie sklepu z okularami, w którym wciąż pojawiają się nowości, jest wprawdzie ogromny wybór modeli i wiele marek, ale trudno o profesjonalną obsługę i indywidualne podejście do klienta. W salonach MOSCOT było inaczej – kiedy inne firmy optyczne przyciągały klientów wymyślnymi, bogato zdobionymi oprawkami okularów (modnymi na ogół przez jeden sezon) Joel postawił na wysoką jakość, ponadczasowy, klasyczny wygląd oprawek i obsługę na najwyższym poziomie (również wykwalifikowanych optyków). To wciąż największa siła MOSCOT.Dziś, firmą zarządza przedstawiciel czwartego pokolenia Moscotów – Harvey, wnuk Joel’a i przyjaciółka rodziny Wendy Simmons. To właśnie oni sprawili, że MOSCOT jest jedną z najbardziej cenionych i lubianych marek okularowych. Dzięki zaangażowaniu Harvey’a i Wendy pod koniec maja otwarto nowy salon na Brooklynie i przeniesiono sklep przy Orchard Street w jego dawne miejsce – tam gdzie stał 77 lat temu.

Firma prezentuje rocznie jedną kolekcję sezonową – „MOSCOT Sun“, a stałe linie „Original“ oraz „Spirit“ są wzbogacane nowymi modelami. Niekiedy pojawiają się również unikalne oprawki będące efektem współpracy marki ze znanymi gwiazdami (np. z fotografem Terry Richardsonem). Okulary MOSCOT „występują“ w stylizacjach wielu projektantów mody podczas pokazów na nowojorskim Tygodniu Mody (w tym roku w kolekcjach Erin Barr, Ruffian i Todda Snydera), prezentowane są w najlepszych magazynach modowych. MOSCOT ze swoją kolekcją, jako pierwszy producent okularów gościł na witrynie kultowego paryskiego butiku Colette. Harvey, właściciel firmy uważa, że oprócz zarabiania pieniędzy niezwykle ważne jest dzielenie się nimi, więc chętnie i z zaangażowaniem wspiera akcje charytatywne – powołał do życia własną fundację. W 2009 roku marka otrzymała nagrodę za działalność charytatywną: „Moscot Mobileyes Foundation“ – „objazdowe“ sklepy i gabinety optyczne, które od 6 lat docierają do nowojorskich szkół i domów dziecka. Pracownicy firmy i eksperci badają za darmo dzieci i wyposażają w okulary te z najbiedniejszych rodzin.

Teraz te kultowe oprawki możesz kupić u Nas!

Strona źródłowa: http://vumag.pl/magiczne-miejsca/moscot-ulubione-okulary-gwiazd,58323.html

Nie ma jeszcze żadnych głosów.
Please wait...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o